26 Eylül 2012 Çarşamba

2017'de Ofislerde Neler Olmayacak?

LinkedIn'in 7000 profesyoneli kapsayan global araştırması, 5 yıl içinde ofislerde kullanılmamaya başlayacak araçları sormuş. Bazı cevaplar çok anlaşılır gelse de bazıları o kadar da çabuk mu dedirtecek türden.  Ayrıca araştırmaya katılan profesyonellerin %55'i tabletlerin ofislerde daha yaygın kullanılmaya başlayacağını düşündüğünü belirtmiş. Tabletler hayatımıza hızlı bir giriş yaptılar fakat iş hayatında hala bir aksesuar gibi kullanılıyorlar. Birebir sunumlar, günlük git-gellerde internete telefondan daha rahat ulaşım sağlamaları gibi nedenlerle iş hayatına giren tabletler, klavye bağımlılığımız ve çalışırken daha büyük ekranların tercih edilmesi nedeniyle "iş yaparken" çok rahat kullanılamıyorlar.

Değişen iş yeri ortamını gözümüzde canlandırmaya da yardımcı olan işte "5 yıl sonra ofislerde olmayacaklar" listesi:Ses kaydedici %79 (hala bunlar kullanılıyor mu?)
Fax %71 (Türkiye'de bunun yok olacağına nedense inanılmıyor pek ama o gün de bir gün gelecek ;) )


Telefon Rehberi - (Rolodex) %58 (bilgisayarlardakı adres defteri bitiremediyse eCRM ve sosyal CRM araçları telefon rehberlerini bitirecek)Standart çalışma saatleri %57 (işte bence en kritik olanı bu)
Masa telefonları %35 (masalar kalacak mı ki? bir çok teknoloji şirketi ayakta çalışılan sıralara geçiyor)


Masaüstü bilgisayarlar %34

Resmi iş kıyafetleri (takım elbise, kravat, külotlu çorap gibi...)      Yöneticilerin köşe ofisleri %21Kübikıllar %19


ve ... tekli USB drive'ları %17 (sanıyorum bulut bu aletlerin sonu olacak)


Sizce Türkiye ofislerinde 5 yıl sonra neleri görmüyor olacağız?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder