21 Şubat 2014 Cuma

Amaç İletişimi

Muttbombing.com  Dallas Pets Alive tarafından kurulmuş, amacı Dallas'daki sağlıklı arama-kurtarma hayvanlarının öldürülmesini engellemek yani bu köpeklerin evlat edinilmelerini sağlamak. Amaçlarıyla eğlenceyi birleştirerek seslerini duyuruyorlar. "Hiçbir selfie #muttbombing i aşamaz" gibi bir motoları var.
Instagram'daki selfie'cileri bulup selfielerine bir sokak köpeğini yerleştiriyorlar, bu kişiye özel bir notla yeni selfie'leri paylaşıyorlar. Hem komik notlar hem eğlenceli tarzlaryla insanın konuya ilgisiz kalması mümkün değil, "Evlat edinmesem bile en azından birilerine duyuruyim" dedirtiyor.

İçerik pazarlaması özelinde baktığımızdaysa stratejinin taktiğin kendisi olduğunu görüyoruz. Görseller üzerinden merak uyandıran bir iletişim amaçlandığı için üretim Instagram'da yapılıyor. Fakat bu web siteleri, Facebook, Twitter hesapları olmasını engellemiyor. Buralar kendilerini anlattıkları ve yayılım sağladıkları kanallar: Instagram'daki içeriği ne amaçla oluşturduklarını anlatıp daha fazla kişiye ulaşıyorlar. İçerik iletişim mesajının kendisi: Köpekli selfie'ler, kendilerrine ev bulmuş köpekler :) Fotoğrafın sahibine yazdıkları mesajda onlara nasıl ulaştıklarını ve amaçlarını anlatıyorlar. Aşağıda ünlü talkshowcu Jimmy Fallon'ın #muttbombing i var. Muttbomb edilen köpek Eliott, Jimmy'e "Beni show'una götür!" diyor :) Bu arada Jimmy'nin kulağındaki tüy orjinal selfie'de de var; Eliott'ın ki ise #muttbombing amaçlı eklenmiş :)Aşağıda birkaç örnek var ama siz yine de siteye ve instagram hesabına da bakın:)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder