15 Ağustos 2014 Cuma

Açık Akademi Yaz Okulu'ndaydım

Açık Akademi, Microsoft Türkiye'nin herkes yazılım geliştirmeyi öğrenebilsin diye hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi. Kod yazmak benim için yabancı dil bilmek gibi, bu konudaki düşüncelerimi Kod Yazmak ya da Yazmamak blog yazımda anlatıyorum. Açık Akdemi'yle devam edelim: 2012'den beri tamamıyla çevrimiçi ortamda çeşitli ders içerikleri ile 200 binden fazla öğrencisi bulunan Açık Akademi,
bu Ağustos ayında Microsoft Türkiye ofisinde bir yaz okulu düzenliyor. Bu yaz okulu kapsamında fiziksel ortamda da eğitim seçeneği sunuyor Açık Akademi. #aayazokulu hashtagiyle Twitter'daki yazışmalara göz atabilir ve ya Açık Akademi’de yapılmış olan kariyer söyleşileri, sanal sınıf etkinlikleri ve canlı yayınlara bu bölümden erişebilirsiniz.

Ben de 13 Ağustos 2014'te sosyal medya hakkında bir sunum yaptım ve geliştiricilere sosyal medyanın ve dijital pazarlamanın geliştirme odaklı taraflarından bahsettim.


Yazokulu olması nedeniyle çok genç bir topluluk vardı fakat yaz olmasına rağmen çok dinamik, hevesli ve heyecanlılardı. Daha kolidordayken kendilerini tanıştırıp Merhaba diyenlerden, neler yaptıklarını anlatıp filkir soranlara çok keyifli bir toplantıydı. Sunumumu aşağıda izleyebilirsiniz.


 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder