20 Şubat 2015 Cuma

2014 Oscar Töreni ve 7 Maddede Ellen'dan İçerik Dersi


Yılın o zamanı yaklaşırken tekrar dolanmaya başlayan bu video, sadece 1 sene geçmesine rağmen, “eski” hissi verse de bir daha paylaşıyorum çünkü Ellen'ın iki arada bir arada verdiği sosyal medya için içerik dersi çok iyi bir özet:Amacını belirt:
Bu fotoğrafın en çok retweet edilen fotoğraf olup olmayacağını görelim.

İnsanlara onlardan ne beklediğini açıkla:
“Bu fotoğrafın retweet edilmesini istiyorum” (direk olarak kullanıcılara demese de Meryl Streep’e söylemesini ekranları başındaki tüm Twitter kullanıcıları üstüne alındı sanırım.

Öğrenimlerini, başarılarını iyileştir:
Meryl Streep 18 defa Oscar alarak rekor kırmış bir aktris. Buradan hareketle onu bu rekor denemesinin temeli olarak konumluyor Ellen.

Ünlü kullanımı:
Amaç paylaşım rekoruysa hiç bir zaman yeterince ünlü kullanamazsınız. Ama Julia Roberts her zaman iyi seçimdir. Kevin Spacey, Jennifer Lawrance Bradley Cooper Angelina Jolie ve Brad Pitt tabii ki canlı yayında Ellen’a hayır diyemezler. J

Televiyon ve sosyal medyayı birbirleriyle destekle:
İkinci ekran artık yeni TV seyretme şekli. Bu iki mecrayı birbirlerine alternatif değil destekleyici olarak konumla.

Gerçek zamanlı iletişim:
TV’lardan mesajı duyduğumuz anda Twitter’da belirmişti bu fotoğraf. Büyümekte olan birşeyin parçası olmak belirleyici motivasyon oldu.

Son olarak, ne amaçladığını hatırlat ve yönlendir:
Yapılan iş çok eğlenceli de olsa, bitirmeden ne amaçla yaptığını ve beklediğini özetlemeyi unutma.

----

Yazıyı yayınladıktan çok kısa bire süre sonra gelen @wadeinyeri nin sözleri bitiriş için çok uygun oldu. Teşekkürler @wadeinyeri:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder